Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ze setkání

23. 11. 2008
 Ve dnech 14. - 15. listopadu jsme my, soluňáci měli setkání.
Bylo nás asi 6. Setkání začalo bohoslužbou slova, kterou vedl o.František. Po tom jsme připravovali večeři. Po večeři byla 1. přednáška o.Václava, kde jsme zhruba probrali celý středověk. Večer byla adorace před Nejsvětější svátostí, a po adoraci jsme šli spát. Druhý den ráno byla přednáška bohoslovce Michala o zjeveních Panny Marie v Rue du Bac sv.Kateřině Laboure. Tato zjevení byla celkem 3- v noci z 18. na 19. června bylo první, 27. listopadu druhé. Panna Maria zde ukázala sv.Kateřině, že má dát razit medailku a jak má ta medailka vypadat (Panna Maria stojí na stříbrné polokouli a pod nohama má hada. Má rozepjaté ruce a na každé jsou na každém prstu tři prsteny- ten uprostřed je největší. Některé září-to jsou milosti, o které lidé prosí, a některé ne- to jsou milosti, o které lidé neprosí. Nad rukama má nápis Ó Maria, počatá bez poskvrny hříchu dědičného, oroduj za nás. Na zadní straně je M a kříž. Pod M jsou 2 srdce- Pána Ježíše, kolem kterého je trnová koruna a Panny Marie probodené mečem. Kolem je dvanáct hvězd.), 3. zjevení bylo v prosinci (sv.Kateřina řekla o medailkách svému zpovědníkovi a ten jí zakázal o tom mluvit. Tak jí Panna Maria v tomto zjevení připomněla, že má dát razit ty medailky.).

V deset hodin byla mše svatá. O.Marek k nám při kázání mluvil o duchovních povoláních v rodině. Po mši svaté měl přednášku o sv.Cyrilu a Metodějovi. Potom byl oběd a další přednáška o.Václava. Tentokrát byla o sv.Augustinovi. Na závěr bych chtěl poděkovat katechetce Magdě, která nám dala hlavolamy a připomenout soluňákům úkoly:
Napsat o.Markovi o obrazu sv.Cyrila a Metoděje- který kněz ho tam v jakém roce dal
Pomodlit se každý den Anděl Páně a znělku Cyrile, oroduj za nás,Metode, přimlouvej se,Gorazde, Sávo a Naume,Klemente,Angeláre
Naučit se Ejhle oltář.
Další plánovaná setkání soloňáků:

Pondělí 29.12. od 16:00 hod. – úterý 30.12. 2008 do 14:00 hod (Olbramkostel)
Exercicie soluňáků 22.-25. 1. 2009 téma Sv.Pavel a Soluňané
Pátek 13.2. od 16:00 hod. – sobota 14.2. 2009 (Olbramkostel) 
Středa 8.4. od 16:00 hod. – sobota 9. 4. 2009 (Olbramkostel) Missa chrismatis (svěcení olejů v brněnské katedrále)
Misijní pobyt v Jeníkově 20.7.- 27.7. 2009
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář